Hazer Amani

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt’lidir. TED Ankara kolejinde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ancak o dönemlerden itibaren mutfağa meraklı olan Hazer Amani, Güney Afrika’da Cordon Bleu’ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı.


Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak işyerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Chilai’nin ortağı ve genel müdürü Yusuf Köksal ile tanışarak, Türkiye’ye geldi. Böylece Chilai Restaurant kariyerine adım attı. Amani, 2011 yılında ‘Senenin En Yaratıcı Şefi’ ödülünün sahibi oldu. Sadece yemek bilmek yeterli olmayınca, Cape Wine Academy’de 4 yıllık bir program olan, dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği üzerine eğitim aldı.

Danilo Zanna

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’nın Prato kentinde dünyaya geldi. Ailesinin aşçılık maharetlerini kendisini aktarmayı başaran Danilo Zanna, bir süre sonra İtalyan mutfağında yetkinlik sahibi oldu.

Tuğçe Demirbilek ile tanıştıktan sonra Türkiye’ye yerleşmeye karar veren Zanna, kendisine bir restoran açmıştır.

Zahide Yetiş’in programında şeflik yapmaya başlayan Danilo Zanna, Türkçe’yi kendisini ifade edecek kadar öğrendikten sonra Planet Mutfak Kanalında ‘İtalyan İşi’ adında bir program sunmaya başlamıştır.

Bir erkek çocuk sahibi olan Danilo Zanna, bir dönem ATV ekranlarında da yer alan Elin Oğlu programında İtalyan kimliğiyle yer almıştır.

Görümce isimli sinema filminde de yer almıştır.

Sahrap Soysal

1959 yılında Gümüşhane’de doğan Sahrap Soysal, ODTÜ Kimya Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 1983-1998 yıllarında çeşitli şirketlerde yönetici olarak çalıştı. 2001 yılında "Sahrap Abla" köşesiyle televizyonculuk hayatına atıldı. Aynı yıl "Mutfakta Keyif" adlı programı hazırlayıp sunmaya başlayan Soysal, "Hürriyet", "Milliyet", "Posta" gazetelerinin yemek konusunda yayın danışmanlığını ve editörlüğünü yapıyor, aynı zamanda da bu gazeteler için yemek ekleri hazırlıyor.


2004 Gourmand Dünyanın En İyi Yerel Yemek Kitabı Ödülü

Dünyanın En İyi Yemek Kitabı Ödülü ( Dizayn Dalında )

Dünyanın En İyi Yemek Kitabı Ödülü ( Resim Dalında )

Michele Esposito

Genç yaşına rağmen birçok başarıya imza atan Campania’lı şef Michele Esposito Yeni Zelanda, Londra, Yunanistan, Roma, Milano’da farklı restoranlarda çalışmıştır. Kuveyt'te Salmiya'da yer alan "Regency Kuveyt"in İtalyan restoranında executive şef olarak görev yapmış ve göreve başladıktan bir sene sonra dünyada yüksek kalite standartlarına ulaşan turizm işletmelerine verilen en prestijli ödüllerden biri olan Seven Stars’ı almaya hak kazanmıştır.  Esposito özellikle İtalyan makarnaları konusunda uzman ve İtalyan mutfağını dünyada en iyi temsil eden yeni nesil şeflerdendir.